Хмелівське лісництво розташоване на території Шепетівського адміністративного району. Контора лісництва знаходиться в с. Хмелівка, Шепетівського району,  Хмельницької обл.
Очолює Хмелівське лісництво лісничий:
Бартков Василь Вікторович
 
Здобувши спеціальність інженера лісового господарства у Державному лісотехнічному інституті (м. Львів), Василь Вікторович  розпочинав свою трудову діяльність з посади майстра лісу Полонського лісництв. Згодом, у цьому ж лісництві обіймав посаду помічника лісничого. В 2000 році був переведений на посаду майстра лісу Хмелівського лісництва, де з 2002 року виконував обов’язки лісничого, а з 2004 року - очолює колектив лісництва. 
Хмелівське лісництво має загальну площу 2635 га і розташоване в північно-східній частині ДП «Шепетівський лісгосп» на території Шепетівського та Полонського адміністративних районів. Межує: на півночі - з Житомирською областю, на сході та півдні - з Буртинською сільською радою, на південному сході - з Полонським лісництвом, а на заході - з Михайлюцькою сільською радою.
На території лісництва розкинулось вісім лісових урочищ: «Хмілівка» - поблизу с. Михайлючка, «Новаки» - недалеко с. Майдан-Лабунь, «Деревищено» - поруч з с. Новаки, «Лісневщина» - у центрі с. Хмелівка, «Косинщина» - поблизу с. Буртин, «Грабове» і «Глибочок» - біля с. Залісся.
На дубові ліси, що сформовані  з дуба червоного і дуба звичайного припадає 23% зайнятої лісом площі, соснові ліси з сосни звичайної займають 15%, найбільшу площу займають березові ліси з берези повислої - 38%. На  чорновільхові ліси відведено18% площі. Незначну територію займає акація біла та осика, ялина європейська, граб звичайний, часто трапляються різні види верб.
Тутешні соснові ліси чорницеві, де трапляється шапковий гриб валуй, характеризуються тим, що перший ярус утворює сосна звичайна, поодиноко - береза бородавчаста і дуб звичайний. Підлісок у такому лісі не розвинений.
Чагарниково-трав’яний покрив складає чорниця, малина, ожина сиза. До неї, у незначній кількості, домішуються орляк звичайний, брусниця, лохина, щучник дернистий, верес звичайний, дзвоники персиколисті, молінія голуба, багно звичайне, перстач гайовий, перлівка поникла та вербозілля звичайне. Проте, добре розвинений у лісі моховий покрив, у якому виділяється сфагнум дібровний, рунянка звичайна, плевроцій Шребера та гілокомій блискучий.
Фауна лісництва включає абсолютну більшість видів типових для інших лісових угідь: білку звичайну, білозубку білочереву, бурозубку, видру річкову, вовчка лісового, білозубку малу, вовчка сірого, горностая, зайця-русака, їжака звичайного, козулю, крота, куницю лісову, кутору звичайну, ласку, лисицю, мишу лісову, мишу маленьку, нічницю велику, ондатру, свиню дику, ховраха рябого та хом’яка звичайного.
Серед амфібій вдається побачити: жабу гостроморду, ставкову, трав’яну і навіть озерну, квакшу, кумку червоночереву, ропуху зелену та сіру, тритона гребінчастого та звичайного, а також часничницю.
Серед плазунів переважають: веретільниця, вуж водяний, гадюка звичайна, мідянка, ящірка живородна, прудка та зелена а біля річок і боліт черепаха болотяна.
Склад орнітофауни представлений такими видами: пугач, припутень, підорлик малий, підсоколик малий, підкоришник, осоїд, орябок, орел-карлик, омелюх, мухоловка строката, сіра, мала та білошийка, крутиголовка, крук, кропив’янка прудка, чорноголова та рябогруда, коноплянка, зяблик, зозуля звичайна, зеленяк і грак.
Старожили навколишніх сіл та працівники лісгоспу добре пам’ятають часи, коли Хмелівське лісництво очолював Заслужений лісівник України Віктор Іванович Дайнега, який був вмілим господарником і чуйною людиною. Виходець із села, він добре знав і розумів проблеми селян, тому виконуючи функції керівника лісництва, завжди переймався не тільки господарськими справами а й старався допомогти своїм працівникам і жителям навколишніх сіл матеріально, порадою, добрим словом, клопотав перед керівництвом лісгоспу про вирішення проблем місцевого населення.

Схема Хмелівського лісництва