Мальованське лісництво розташоване на території Шепетівського адміністративного району. Контора лісництва знаходиться у с. Поляни, Шепетівського району, Хмельницької обл.
Очолює Мальванське лісництво лісничий:
Михальчук Максим Мікторович
 
Лісничим Мальованського лісництва, максим вікторович, працює з 08.11.2023 року.
На території Мальованського лісництва, яке займає площу 6179 га, у єдиному величезному масиві розкинулось 120 кварталів, довкола яких розташувались села Мальованка, Поляна, Савичі, Купин, Червоний Цвіт, Конотоп, Цмівка і Судимонт.
У складі Державного лісового фонду лісництва сформовані соснові ліси із найбільш поширеними трьома видами асоціацій - соснових лісів лишайникових, вересових і чорницевих, які займають до 80% площі. Соснові ліси, вересові характеризується тим, що І ярус утворює сосна звичайна з поодинокими особинами дуба звичайного або дуба червоного і берези бородавчастої. Чагарниково-трав’яний покрив представлений орляком звичайним, брусницею, вересом звичайним, чорницею, ожиною волосистою, суничником наземним, нечуйвітром волохатеньким, золотушником звичайним, біловусом стиснутим, веснівкою дволистою, котячими лапками дводомними, чебрецем звичайним, одинарником європейським, грушанками круглолистою та малою, щитником шартським, плауном колючим та ін..
 
У лісах мохово-лишайниковий покрив розріджений і характеризується гілокомієм блискучим, дикраном зморшкуватим, кладонією оленячою, плевроційєм Шребера. 
Дубові ліси з дуба червоного і дуба звичайного займають 16% площі.
На березові, ялинові, чорновільхові, грабові ліси припадає менше аніж 10% на кожен вид. В насадженнях зустрічається: вільха сіра, осика, тополя, верба, акація біла, липа дрібнолиста.                  
В Мальванському лісництві встановлено систему відеоспостереження, що дає змогу оперативніше реагувати та виявляти лісові пожежі не тільки на території даного лісництва, але й у сусідніх лісництвах. Завдяки новітнім можливостям камери працівники лісової охорони можуть вести спостереження за лісовими масивами в режимі онлайн через мережу інтернет. Система дозволяє вести спостереження і забезпечувати вчасне виявлення загорянь в лісових насадженнях підприємства в радіусі приблизно 20 км.         
Також на високому рівні в лісництві організовано розсадницьку справу. За сезон тут вирощують посадкового матеріалу сосни звичайної, що вистачає всього лісгоспу.
Місцевість Мальованського лісництва, з його рослинністю і тваринним світом, є унікальною. Адже саме невеличке поліське село Мальованка привернуло до себе увагу науковців Національної академії наук України і стало своєрідним центром створення в 1999 році Регіонального природного парку з однойменною назвою «Мальованка».
На території лісництва функціонує два об’єкти природно – заповідного фонду - ландшафтний та гідрологічний. Цінні лісові масиви розміщені в кв. 65 – 67, 69 – 71, 78, 81,82, 86, 87, 96, 97, 100, 101, 104, 110.
Гідрологічний заказник «Мальованський» створений згідно з рішенням Хмельницької облдержадміністрації від 28.09.1996 року за № 67. До його складу входить озеро і болотний масив з типовою та рідкісною водно-болотною рослинністю. Заснування регіонального парку відбувалося в період, коли лісництвом керував Микола Андрійович Бузиль, який доклав багато зусиль для становлення і функціонування заповідної території.
У 2006 році в Мальованському лісництві побудовано вольєр для кабана площею 6,7 гектара. Кожного року частину приплоду диких свиней випускають в лісові угіддя. Тому їх щільність значна.
У світі ссавців домінують миша лісова, лисиця, їжак звичайний, вовчок лісовий, заєць-русак, козуля, кріт, ласка, куниця лісова, лось, вовк сірий, нічниця велика, свиня дика і навіть пацюк сірий.
Світ птахів тут представлений такими видами: синиця велика, жовна зелена, зяблик, журавель сірий, яструб малий, щиглик, щеврик лісовий, шуліка чорний, чикотень, чечітка звичайна, чапля сіра, бугай, гагара, сова вухата, рябчик, зозуля, сорока, соловей східний, сова сіра, синиця довгохвоста, снігур, підорлик малий, омелюх, лелека чорний і дятел малий.
Серед земноводних можна побачити часничницю, квакшу, жабу трав’яну, тритона звичайного, ропуху сіру, кумку червоночереву, ропуху зелену, а в лісових озерцях - жабу озерну.
Багата територія лісництва і на плазуни. Тут зустрічаються такі  види: веретільниця, вуж звичайний, гадюка звичайна, мідянка, ящірка прудка, а по тутешніх водоймах - жаба ставкова, черепаха болотяна та вуж водяний. 

Схема Мальованського лісництва