Полонське лісництво розташоване на території Полонського адміністративного району. Контора лісництва знаходиться в с. Буртин, Полонського району, Хмельницької обл.
Очолює Полонське лісництво лісничий:
Будник Олег Вікторович,
 
котрий понад 23 роки працює в колективі ДП «Шепетівський лісгосп». Закінчивши в 1993 році, державну сільськогосподарську академію, був призначений на посаду майстра лісу Мальованського  лісництва, де на практиці втілював всі набуті теоретичні знання і набував практичних навичок. Згодом був переведений на посаду помічника лісничого. З 2000 року обіймає посаду лісничого Полонського лісництва.
У межах Полонського лісництва площею 6414 га, виділяється один величезний лісовий масив, у якому розкинулось 113 кварталів. Довкола нього розміщені села: Буртин, Залісся, смт. Понінка та м. Полонне. 
ДЛФ лісництва  представлений  сосновими лісами із сосни звичайної та дубовими з дуба червоного і   звичайного, що займають  33% від загальної площі. Вони формуються на ділянках з дерново-підзолистими глейовими легко супіщаними ґрунтами.
Основними угрупованнями цих лісів є дубові ліси крушиново-трясучковидноосокові, що розміщуються на знижених ділянках. Дещо вище в рельєфі проростають ліщиново-трясучковидноосокові. Світлі дубові ліси представлені ліщиново-зірочниковими угрупованнями, які трапляються на свіжих ділянках. На плескатих підвищеннях сформовані флористично багаті дубові ліси крушиново-конвалієві та ліщиново-орляково-конвалієві.
Також, на землях лісництва  ростуть  ялинові ліси з ялини європейської - до 4%, березові ліси з берези бородавчастої - до 15%, чорновільхові ліси з вільхи чорної - до 4%.  В лісництві зустрічаються й осикові ліси, які займають незначну площу. 
В соснових лісах виділяються три асоціації соснових лісів: чорницевих,  вересових і лишайникових. У соснових лісах чорницевих перший ярус утворює сосна звичайна, поодиноко - береза бородавчаста  та дуб звичайний, підлісок не розвинений. В чагарниково-трав’янистому ярусі виділяються чорниця, брусниця, орляк звичайний, щучник дернистий, верес звичайний, ожина волосиста, веснівка дволиста, лохина, дзвоники персиколисті, вербозілля звичайне, перстач гайовий, молінія голуба і перлівка поникла. У моховому покриві можна бачити сфагнум дібровний, гілкомій блискучий, рунянку звичайну.
Між м. Полонне і с. Буртин розкинувся сосновий ліс, який простягнувся своєрідним пасмом із заходу на схід не тільки по полонщині, а й по шепетівщині, славутчині та ізяславщині, утворюючи унікальну природну зону Малого Полісся.
 
Ґрунтовий покрив характеризується дерново-підзолистими супіщаними і піщаними ґрунтами. Характерними є також сірі лісові ґрунти, саме тому деревостани на них утворює сосна звичайна, береза бородавчаста, дещо рідше - дуб звичайний і ялина європейська. Характерною ознакою цих лісів є те, що береза бородавчаста разом із сосною звичайною росте у свіжих і вологих типах лісу. Дуб звичайний, у складі соснових борів, поширений там, де бори ніби вкраплені й чергуються з сосново-дубовими насадженнями на місцях з більш родючими ґрунтами.
На території Полонського лісництва розташована зона відпочинку «Околиця», в якій побудовані окремі будиночки, альтанки.  
Лісівники Полонського лісництва пишаються тим, що на їх землях, на площі 3455 га розмістився Регіональний ландшафтний парк «Мальованка», до котрого входять квартали  5 - 10, 12 - 18, 29 - 33, 42 - 50, 59 - 68, 76 - 86, 93 - 103, 108 - 112. Сам факт створення на цій території  Регіонального ландшафтного парку свідчить про велике розмаїття на ній рослинності й тваринного світу.
Найбільш поширеними ссавцями у лісництві є: миша лісова, лисиця, їжак звичайний, вовчок лісовий, заєць-русак, козуля, кріт, ласка, куниця лісова, нічниця велика, свиня дика і навіть пацюк сірий.
Орнітофауна представлена такими видами птахів: вивільга, в’юрок, гаїчка пухляк, яструб малий, горихвістка звичайна, щиглик, щеврик лісовий, шуліка чорний, чикотень, чечітка звичайна, сорока, соловей східний, сова сіра, синиця довгохвоста, снігур, підорлик малий, омелюх, лелека чорний і дятел малий, мартин великий.
Серед земноводних можна побачити часничницю, квакшу, жабу трав’яну, тритона звичайного, ропуху сіру, кумку червоночереву, ропуху зелену, а в лісових озерцях - жабу озерну.
Плазуни, в теплу пору року, видають свою присутність такими видами: веретільницею, вужем звичайним, гадюкою звичайною, мідянкою, ящіркою прудкою, а по тутешніх водоймах - жабою ставковою, черепахою болотяною та вужем водяним.
Багато доклав значних зусиль для відтворення, охорони і захисту лісів, розбудови та збільшення потужностей лісництва Казимир Васильович Беркута, який очолював лісництво протягом 25 років.
 
 

Схема Полонського лісництва