Понінківське лісництво розташоване на території Полонського адміністративного району. Контора лісництва знаходиться в с. Понініка, Полонського району, Хмельницької обл.
Очолює Понінківське лісництво лісничий:
Гребенюк Валентин Васильович
 
Він вміло продовжує справу попередника. Після закінчення Шацького лісового технікуму в 1993 році, розпочав свою трудову діяльність на посаді помічника лісничого Понінківського лісництва, а з 1998 року став керівником цього лісництва.
У межах Понінківського лісництва, що займає площу 2002 га, виділено  28 кварталів, поблизу яких розміщені смт. Понінка та м. Полонне. 
У ДЛФ лісництва, майже у всіх кварталах, переважають хвойні ліси, що займають 48% вкритих лісом площ, що характеризуються насадженнями сосни звичайної, а також соснові ліси чорницеві, вересові і лишайникові, які належать до різних вікових груп.
Велика частина лісових насаджень сформована березою повислою  (24%), вільхою чорною (14%) та ялиною європейською - 10% площі.
Крім цього, тут, на незначних площах, розкинулись насадження, що  представлені дубом звичайним, ясеном звичайним, кленом польовим, акацією білою, осикою.
В соснових лісах  перший ярус  формують сосна звичайна і модрина, поодиноко - береза бородавчаста, дуб звичайний. Підлісок не розвинений, а основу чагарниково-трав’яного покриву утворює чорниця, до якої домішуються, у незначній кількості, орляк звичайний, брусниця, дзвоники персиколисті, перстач гайовий, перлівка поникла, молінія голуба, вербозілля звичайне, веснянка дволиста, багно звичайне, лохина, верес звичайний і щучник дернистий. Проте, досить добре розвинений покрив, який представлений рунянкою звичайною, сфагнумом дібровним, гілокомієм блискучим, а також плевроцієм Шребера.
Ділянки лісу з молодими насадженнями відзначаються дуже добрими захисними умовами, тому тут влітку концентруються зайці-русаки, лисиці, козулі. У середньовікових насадженнях кращі кормові умови. Зазвичай, тут живе чимало видів птахів: орел-карлик, берестянка звичайна, вівчарик весняний, вільшанка, вивільга, ворона сіра, горихвістка звичайна, грак, дрізд співочий, дятел великий, жайворонок лісовий, зяблик і кропив’янка рябогруда.
Серед ссавців у поле зору потрапляють: білка звичайна, куниця лісова, бурозубка, їжак звичайний, кріт, ласка, миша лісова, козуля європейська.
Для лісових формацій особливо там, де протікають річки і є болота, типові такі земноводні: жаба гостроморда, зелена ропуха, жаба трав’яна, кумка червоночерева та ропуха звичайна.  Часто у цих лісах, під гнилими колодами, пеньками, купами хмизу іноді скупчуються тритони гребінчасті та  звичайні, де  вони й впадають у зимову сплячку.
У лісових зооценозах трапляються плазуни: ящірка прудка, веретільниця, ящірка живородна, вуж звичайний і спорадично мідянка.
У 90-х роках минулого століття, коли посаду лісничого займав Дмитро Михайлович Чумак, лісництво характеризувалося великою кількістю сільськогосподарських угідь, розвитком тваринництва та рибного господарства.

Схема Понінківського лісництва