Романівське лісництво розташоване на території Шепетівського адміністративного району. Контора лісництва знаходиться в с. Романів, Шепетівського району, Хмельницької обл.
Очолює Романівське лісництво лісничий:
Цибанюк Ілля Миколайович
 
Відмінник лісового господарства, України Ілля Миколайович Цибанюк, який досяг найкращих виробничих показників у роботі лісництва. Після закінчення Державної сільськогосподарської академії він був призначений майстром лісу Хмелівського лісництва, звідки  переведений на посаду помічника лісничого Романівського лісництва, а в 1999 році став  лісничим цього лісництва.
У лісництві, яке займає площу 5404 га, виділено 57 кварталів. Воно поділене на два масиви: до великого лісового масиву належать - 1 - 5, 12 - 57 кв., до малого - 6 - 11 кв. Довкола Романівського лісництва розкинулись села Яблунівка, Гута, Корчик, Романів, Климентовичі, Червоний цвіт, Городнявка, Круглик, Сенигів і Рилівка, а майже   посередині його території  розташоване с. Броники. 
У ДЛФ  переважають дубові ліси з дуба червоного і дуба звичайного, які представлені різновіковими групами - молодняками, середньовіковими, пристигаючими, стиглими та перестиглими. Частіше трапляються дубові ліси крушиново-трясучковидноосокові та сосново-дубові ліси ліщиново-трясучковидноосокові. Крім цього, у лісництві виділяються чорновільхові ліси з вільхи чорної, соснові ліси з сосни звичайної і модрини, березові ліси з берези бородавчастої, ялинові ліси з ялини європейської, а також осикові ліси з осики і вільхи сірої.
У трав’янистому покриві зустрічається плющ звичайний, фітеума колосиста, осока затінкова, ожина лісова, ожина шорстка, вовчі ягоди пахучі. На торфових болотах зростають ситник розчепірений, хвощ рябий, осока Давелла та ін.
Найбільш поширеними ссавцями у лісництві є: миша лісова, лисиця, їжак звичайний, вовчок лісовий, заєць-русак, козуля, кріт, ласка, куниця лісова, лось, вовк сірий, нічниця велика, свиня дика, пацюк сірий.
Орнітофауна представлена такими видами птахів: вівчарик-ковалик, вільшанка, яструб малий, щиглик, кропивник, вивільга, щеврик лісовий, ворона сіра, шуліка чорний, гаїчка болотяна, горлиця звичайна, грак, дрізд білобровий, чикотень, дрізд-омелюх, чечітка звичайна, сорока, соловей східний, сова сіра, синиця довгохвоста, снігур, підорлик малий, омелюх, лелека чорний і дятел малий.
Серед земноводних можна побачити: часничницю, квакшу, жабу трав’яну, тритона звичайного, ропуху сіру, кумку червоночереву, ропуху зелену, а в лісових озерцях - жабу озерну. Найбільш поширеними видами плазунів є: веретільниця, вуж звичайний, гадюка  звичайна, мідянка, ящірка прудка. Земноводні представлені жабою ставковою, черепахою болотяною та вужем водяним.
В різні часи Романівське лісництво очолювали Роман Павлович Пікус та Леонід Андрійович Коршук, які дбали про його лісові масиви.           
Традиційно навесні в області проходитm загальноукраїнська Акція «Майбутнє лісу в твоїх руках. Під час її проведення лісівники запрошують усіх небайдужих долучитися до посадки лісу. Головні заходи Акції розпочинаються з  21 березня у Всесвітній день лісу. В цей час у всіх лісогосподарських підприємствах проводяться роботи з лісовідновлення та лісорозведення за участі вихованців шкільних лісництв та громадськості. 

Схема Романівського лісництва