Ці грунти утворюються в умовах дуже надлишкового зволоження при близькому до поверхні рівні ґрунтових вод. Переважна частина болотних ґрунтів представлена ґрунтами низинних боліт з розвиненим торфовим шаром. Болотні ґрунти найбільш поширені в західній частині масиву, біля озера «Лісова пісня», на території регіонального ландшафтного парку «Мальованка». Тут трапляються такі типи болотних ґрунтів:
- мулувато-болотні;
- торфувато-болотні;
- торфово-болотні.
Мулувато-болотні ґрунти трапляються в понижених, добре зволожених приводних ділянках. На поверхні їх гумусового горизонту торфовий шар відсутній. Гумусовий горизонт вологий, особливо, навесні, має забарвлення від темно-сірого до чорного. Часто містить значну кількість напіврозкладених рослинних решток. Грубизна його в мулувато-болотних ґрунтах буває різноманітна – від 15-20 до 40-50 см. Безпосередньо під гумусовим горизонтом лежить оглеєна материнська порода сизого кольору з іржавими та вохристими плямами, а іноді й залізистими конкреціями. Мулуватоболотні ґрунти інтенсивно зволожуються, тому в травостої переважають осоки.
Торфувато-болотні і торфово-болотні ґрунти нагадують мулувато-болотні, лише відрізняються від них лише наявністю на поверхні торфового шару завтовшки 20-50 см.