ДП «Шепетівський лісгосп», який здійснює діяльність в межах території Парку, розташований у північно-східній частині Хмельницької області на території двох адміністративних районів: Шепетівського, Полонського та землеволодінь міста Шепетівки.
Загальна лісистість територій, що займає ДП «Шепетівський лісгосп» становить: Полонський р-н – 15,9% та Шепетівський р-н – 26%. Середній вік насаджень складає 57 років, при цьому молодняки займають 13,9%, а стиглі і перестиглі насадження всього – 7,2%.
Загальна площа лісів держлісфонду ДП «Шепетівський лісгосп» складає 35959,3 га, в тому числі покрита лісом - 32840,3 га або 91,3% від загальної площі. По видовому складу переважають соснові насадження, які займають 41% лісопокритої площі, дубові насадження – 28%, березняки – 15%, вільшаники – 9%, інші породи – 7%.
Загальний запас деревини по лісгоспу складає біля 7,7 млн. м3 або 235 м3 на 1 га. Із них хвойних порід – 4,2 млн м3, твердолистяних – 2,1 млн м3, м’яколистяних – 1,3 млн м3.Середня зміна запасу на 1 га – 4,1 м3. Площа насаджень штучного походження становить біля 60,3% від площі вкритих лісовою рослинністю земель.
На площі 44,7 га запроєктовано створення лісових культур в рекреаційних лісах. Під час створення рекомендується враховувати такі особливості: попереднє планування пішохідних доріжок з врахуванням найбільш інтенсивних напрямів руху населення; створення в певних місцях мальовничо-оформлених груп із дерев і чагарників декоративних форм; залишення невеликих галявин для покращання умов відпочинку; залишення на ділянці окремих дерев і чагарників для підвищення естетичної цінності насаджень, що створюються; створення культур переважно садінням крупномірних саджанців.
Лісовідновлення. Згідно Проєкту лісовпорядкування планується відтворення лісів здійснювати шляхом лісовідновлення та лісорозведення на не вкритих лісовою рослинністю лісових ділянках, на зрубах.

Із загальної площі не вкритих лісовою рослинністю лісових ділянок і лісосік (2183,2 га) потребують лісовідновлення 1924,1 га. Не призначаються під заліснення 106,8 га біогалявин.

З усієї площі лісових ділянок, що потребують лісовідновлення, природне поновлення можливе на площі 382,5 га. На всій іншій площі (1541,8 га) створення високопродуктивних лісів із господарсько-цінних порід можливе тільки штучним шляхом (1540,9 га), та шляхом сприяння природному поновленню (0,7 га). Проєктуючи різні способи лісовідновлення, лісовпорядкування приймало до уваги напрямок і успішність ходу природного поновлення в різних типах лісу і різних категоріях лісових ділянок.

Із загальної площі лісових ділянок, які потребують штучного відновлення до лісокультурного фонду віднесені всі ділянки доступні для господарського впливу (1540,9 га).

Більш детальні відомості про фонд лісовідновлення і лісорозведення приведені в таблицях 1.3.4, 1.3.5.

Термін відновлювального періоду для ділянок, призначених для природного поновлення, прийнятий в середньому 5 років.

Період лісовідновлення для ділянок, призначених для сприяння природному поновленню, прийнятий 5 років. Сприяння природному поновленню передбачається проводити шляхом мінералізації грунту (проведення борозен).

Термін змикання лісових культур і переведення їх у вкриті лісовою рослинністю лісові ділянки, в залежності від групи типів лісу і цільової породи, прийнятий в середньому 6 років.

Лісорозведення. До фонду лісорозведення лісовпорядкуванням віднесено 3,5 га не вкритих лісовою рослинністю ділянок (галявин), на яких проєктується природне поновлення вільхи чорної.