Село Цвітоха Славутського району, де знаходиться учнівське лісництво Цвітоської ЗОШ І – ІІІ ступенів, розмістилося у Малополіській зоні на  Волино-Подільській плиті, докембрійський кристалічний фундамент якого залягає на глибині 2000 – 2500м., на нерівній поверхні, порізаній тектонічними розломами  залягають відклади палеозою, мезозою і кайнозою. Уздовж лінії Шепетівка – Славута простягається смуга рифейських відкладів, що представлені пісковиками, глинистими сланцями, туфітами і базальтами. Саме на таких материнських породах сформувалися, в основному, дерново – підзолисті грунти. Зустрічаються тут і сірі лісові та болотні грунти. Тому, в деревній рослинності переважають насадження із сосни звичайної. На невеликій площі розкинулися твердолистяні ліси в яких домінує дуб звичайний. Багатий  підлісок представлений крушиною ламкою, бузиною чорною, малиною звичайною, ожиною сизою.
Саме, складна геологічна будова, розмаїття флори та рослинності, багатий тваринний світ спонукає учнів вивчити природу рідного краю. Тому, педагогічний та учнівський колективи вирішили створити учнівське шкільне лісництво. І воно було створене, на базі Кам’янківського лісництва ДП «Шепетівський лісгосп», у 2012 році. До складу учнівського лісництва, на добровільних засадах, ввійшли 20 учнів школи. Керівництво взяла на себе вчитель біології та географії Аліса Ігорівна Сива. 
- Одним із завдань нашої  роботи – розповідає директор НВО Людмила   Олександрівна Тимчук – є виховання свідомого ставлення до праці, любові та охорони природи, формування в школярів потреби в здобутті знань, умінь і навичок у галузі лісового господарства. Якраз виконання цих завдань дає змогу випускникові правильно обрати майбутню  професію, а значить - реалізувати себе у сучасному світі.
Екологічним вихованням у школі займаються давно і ґрунтовно, а  тому створення учнівського лісництва тільки активізувало природоохоронну роботу.
Юні лісівники активно включилися у вивчення лісознавства, дендрології, лісової типології, інноваційних технологій, що застосовуються в лісовому господарстві. Пожвавилася практична робота по посадці лісових культур та догляду за ними.
Учні школи приймають активну участь у різноманітних конкурсах. Вже традиційними для школярів стали акції «Зелений паросток майбутнього», «Збережи ялинку», «Домівка для птахів», «Первоцвіт», «Жолудь», «Мурашник», «Чисті джерела» та багато інших.
Вагома робота виконується юними лісівниками під час проведення щорічної акції « Майбутнє лісу в твоїх руках» в рамках якої школярі розчищають  джерела, виготовляють і розвішують шпаківні, годівниці для птахів.
Учні – активні учасники конкурсів на кращий малюнок і твір на лісову тематику переможцями яких є   Гнатюк Максим,  Козійчук Ганна, Черняк Ангеліна, Стефанишин Назарій, Мельник Артем, Шурхно Яна.
Функціонує на базі учнівського лісництва агітаційна бригада «Ромашка», члени якої пропагують розвиток лісівництва в Україні, проводять агітаційну роботу по дотриманню правил поведінки в лісових масивах, особливо в пожежнонебезпечний період, закликають берегти і примножувати лісові багатства краю та держави. Знакова подія, для членів учнівського лісництва сталася в 2015 році. Члени агітбригади взяли участь і презентували, на високому рівні Хмельниччину, на ІХ Всеукраїнському конкурсі «Земля – наш спільний дім» за тематикою «Збереження водних ресурсів», який проходив на Волині. Це говорить про те, що юні лісівники Цвітоської школи зробили впевнені кроки у становленні шкільного учнівського лісництва.