Полянське учнівське лісництво - одне із найдавніших у нашому краї неформальних учнівських об’єднань юних лісівників, що було створене  ще в 1962 році і пройшло довгий шлях педагогічного й дитячого ентузіазму і успіхів, періоди злетів, нетривалого занепаду в 90-х роках та відродження. В 2000 році місцеві педагоги, лісівники і учнівський колектив з батьками, опрацювавши збережені історичні матеріали про багаторічну діяльність у їхній школі юних лісівників, знову створили шкільне учнівське лісництво Полянської ЗОШ І-ІІІ ст. на базі Мальованського лісництва.
Школярі активно долучились до роботи. Була обрана рада учнівського лісництва й намічені його основні напрямки роботи.         
Юні лісівники знайомилися з основами лісівництва, лісовою типологією і напрямками професійної діяльності лісівника під час проведення навчальних занять і засідань ради, виконували в лісництві практичні лісогосподарські роботи - доглядали за лісом, вирощували садивний матеріал, переселяли лісових рудих мурашок та вивчали видовий склад птахів.   
 
Школярі є незамінними помічниками дорослих лісівників. Їх практична участь у роботах з охорони і відтворення лісу - особливо, у лісостеповій зонах, де невеликі ділянки лісу являють собою велику природну і народногосподарську цінність, має важливе значення. Ліс - наше велике спільне багатство і коли школярі це усвідомлюють, тоді їх праця в лісовій галузі набуває глибокого змісту. 
Під час навчання діти дізнаються про ліси рідного краю та їх значення, проблеми догляду за ними, збереження і захисту від пожеж, хвороб та браконьєрів. Роль лісу в житті людини, особливо на сучасному етапі розвитку економіки, важко переоцінити. Люди використовують деревину як будівельний і паливний матеріал, сировину для хімічної та целюлозно-паперової промисловості. Ліс забезпечує збереження водного  балансу, закріплення пісків, ярів і гірських схилів. Формуючи свій мікроклімат, він зберігає вологу, захищає ґрунти від заболочення, а також виконує важливу рекреаційну функцію, адже його екосистеми - величезне цілюще джерело здоров’я і найкраще місце для відпочинку. Ліс - це лабораторія, яка продукує кисень та поглинає шкідливі речовини. Годі знайти кращу природну аптеку з такою великою кількістю лікарських рослин, грибів і ягід.
У школі діти дізнаються, що лісоводи країни виконують важливі завдання по відновленню лісових екосистем на площах вирубок минулих років, створюють насадження для захисту ґрунтів від ерозії, збереження врожаїв сільськогосподарських культур від суховіїв, а лісові масиви оберігають від пожеж і браконьєрів, хвороб та шкідників.
Школярі з цікавістю й завзяттям допомагають їм у цій справі, навчаються лісогосподарської справи і обирають лісівничі професії.
Протягом багатьох років вихованці учнівського лісництва проводять орнітологічні і фенологічні спостереження під керівництвом місцевих вчених. Персонально курує цю роботу декан природничого факультету Кам’янець-Подільського національного університету ім. Івана Огієнка, к. б. н. Микола Дмитрович Матвєєв. 
Крім цього, школа тісно співпрацює з науковцями Національного лісотехнічного університету України (м. Львів). 
Для покращення матеріально-технічної бази учнівського лісництва його вихованці створили в кабінеті біології куточок юного лісівника. Тут є матеріали про охорону лісів Шепетівщини, їх характеристика і класифікація, тематичні виставки про ліс, відомості про рідкісні червонокнижні та зникаючі рослини регіону, звірів  і птахів лісу, створений кадастр мурашників рудих мурашок, укладений фотоальбом про роботу учнівського лісництва «Лабораторія в природі».
Полянські школярі-лісівники - активні учасники різноманітних акцій та конкурсів природознавчого, природоохоронного і природозаповідного спрямування. На високому рівні вони виконують науково-дослідницькі роботи під керівництвом науковців, проводять їх захисти на конкурсах МАН та беруть активну участь у заходах «Всесвітнього дня Землі», акціях «Майбутнє лісу в твоїх руках», «Збережи ялинку», «Чисте джерело», «День птахів» та ін.     
Весною 2006 року державне керівництво України проводило різнопланові заходи, спрямовані на збереження та поліпшення навколишнього природного середовища.  В акції «Майбутнє лісу в твоїх руках» були задіяні й учнівські лісництва.            
Вже багато років поспіль, з метою підтримки і поліпшення трудового виховання, підготовки до активної самореалізації школярів у галузі лісового господарства, Міністерство освіти і науки України спільно з Державним агентством лісових ресурсів України проводять Всеукраїнський зліт учнівських лісництв, під час яких юні лісівники шкіл та позашкільних навчальних закладів знайомляться з досягненнями в лісівничій справі, обмінюються набутим досвідом, змагаються в знаннях і результатах науково-дослідницьких робіт.                 
Вагомі результати, досягнуті у виконанні учнями Володимиром Парфенюком та Олександром Шевчуком науково-дослідницьких робіт на теми «Рідкісні рослини регіону» і «Озера регіонального ландшафтного парку «Мальованка» та природоохоронні заходи зі збереження і відтворення орнітологічного різноманіття у парку»», дали їм право представляти Україну і приймати участь у Першому Міжнародному юніорському лісовому конкурсі, який відбувся у вересні 2004 року в м. Москві. Робота полянського юного лісівника Володимира Парфенюка «Рідкісні рослини регіону» зацікавила членів Міжнародного номінаційного комітету і була відзначена Дипломом Федерального агентства лісового господарства Російської Федерації.
Юні лісівники Полянського учнівського лісництва тричі результативно презентували Хмельниччину на цьому форумі у 2002, 2007 та 2012 роках.
Плідна робота  учнівського лісництва і їх керівника неодноразово відзначалася дипломами та грамотами. Так, у 2002 році за ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі учнівських лісництв нагороджений Почесною грамотою їх керівник Михайло Олексійович Мамчур, а в 2003 році він був нагороджений Грамотою за ІІ місце в науково – практичній конференції  з напрямку лісове і садово-паркове господарство. 
В 2004 році колектив учнівського лісництва нагороджений Грамотою за І місце в обласному фестивалі учнівської творчості «Поважаємо природу - поважаємо себе», а в 2005 році та в 2007 році його двічі нагороджено Грамотою Хмельницького обласного центру туризму і краєзнавства учнівської молоді за активну пошукову діяльність в експедиції «Краса і біль України».
Почесну грамоту за ІІІ місце у Всеукраїнському конкурсі з екологічного виховання та професійної лісівничої орієнтації отримали юні лісівники в 2006 році, а в 2007 році вони отримали Почесну грамоту Голови Державного Комітету лісового господарства України «За внесок та популяризацію екологічної освіти серед учнівської молоді, активну участь у творчому конкурсі» та Грамоту Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді «За впровадження ефективності інноваційних технологій у вирощуванні лісових культур» за підсумками участі їх команди у Всеукраїнському зльоті учнівських лісництв.
Діяльність учнівського лісництва зіграла важливу роль у профорієнтаційній роботі серед учнів Полянської ЗОШ І-ІІІ ст. і багато її випускників стали вчителями природничих дисциплін та лісівниками.