Учнівське лісництво ЗОШ І-ІІІ ст. № 8 міста Шепетівки створене в 2000 році педагогами школи на базі Шепетівського лісництва за активної підтримки дирекції ДП «Шепетівський лісгосп.
Школа розміщена на міській околиці в мікрорайоні «Косецьке» поряд з лісовим масивом  Шепетівського лісництва, що й зіграло провідну роль у створенні педагогами, лісівниками та школярами такого дитячого творчого об’єднання. 
Керівник учнівського лісництва, вчитель географії Світлана Василівна Сікорська стерджує, що ідея його створення була пов’язана з чітким переконанням педагогів школи і працівників держлісгоспу, що тим школярам, які живуть та навчаються поряд з лісом і лісництвом, конче необхідні відповідні еколого-натуралістичні знання та відповідний рівень екологічних переконань. Важливою для педагогів - організаторів діяльності в школі юних лісівників була теза В.О.Сухомлинського «Природа – не лише середовище навколо нас, а й всенародне добро й багатство, за яке кожний громадянин нашого суспільства відповідає, це червона нитка світоглядних переконань, від яких залежить соціально-політична позиція людини».
Вже на перших етапах роботи учнівського лісництва, в школі активізувалася природоохоронна діяльність не тільки його вихованців, а й усіх школярів, зросла у них цікавість до додаткових знань з природничих наук, вдосконалилося трудове навчання і, особливо, професійна орієнтація.
Сьогодні ефективність діяльності учнівського лісництва значною мірою визначається рівнем професійно-творчої взаємодії педагогів з фахівцями ДП  «Шепетівський лісгосп». Вихованцями учнівського лісництва є учні 8 -11 класів, для навчально-пізнавальної та творчої діяльності яких у школі проводяться заняття гуртків, відбуваються тематичні заходи, виставки-конкурси дитячих робіт: малюнків, виробів з природного матеріалу, гербаріїв, годівниць, штучних гніздівель, а для їх навчання виготовляється і використовується відповідний роздатковий та дидактичний матеріали.
Керівники учнівського лісництва надають велике значення залученню юних лісівників до праці та участі їх у виконанні лісогосподарських робіт, адже педагоги школи дотримуються думки В. Сухомлинського про те, що «Праця стає великим вихователем, коли вона входить в духовне життя наших вихованців, дає радість дружби і товаришування, розкриває допитливість і любов до навчання, породжує хвилюючу радість подолання труднощів, відкриває все нову і нову красу в оточуючому світі, породжує перше громадянське почуття - почуття творця матеріальних благ, без яких неможливе життя людини». 
Саме тому на першому місці в учнівському лісництві - практична діяльність. За ним закріплено 17 га мішаного лісу. Працюючи в лісництві,юні лісівники не лише вивчають теоретичні основи й закономірності явищ природи, а й активно займаються дослідницькою роботою, завдяки якій розширюють свій екологічний світогляд, оволодівають методами її дослідження.
У лісництві триває робота по зеленому живцюванню вічнозелених рослин: туї, самшиту, ялівців тощо. Значна і цікава робота проводиться і на створеній вихованцями учнівського лісництва екологічній стежці «Стежина дитячого добра» - зоні трудових дій. Учні розпочали активну наукову діяльність: дослідження, спостереження, вивчення видового складу рослин і тварин, рекультивацію лікарських рослин, охорону та збереження мурашників, розчистку джерел.
Щорічно, під час літніх канікул, юні лісівники оздоровлюються та працюють у профільному оздоровчому таборі «Олімп».
Важливим показником результативності роботи учнівського лісництва є постійна участь вихованців у дослідницькій роботі, підсумком якої є конкурси-захисти науково-дослідницьких робіт МАН. Крім того, юні лісівники беруть активну участь у дитячих науково-практичних конференціях, в обласних та Всеукраїнських акціях і конкурсах, здобуваючи призові місця.
Працюючи на землях ДЛФ, юні лісівники розвивають практичні вміння проводити спостереження і досліди, на основі зібраних та опрацьованих результатів вчаться узагальнювати, робити відповідні висновки, а також застосовувати набуті знання в практичній роботі.
Про досягнуту результативність свідчать їх відзнаки. Так, в 2000 році юних лісівників було відзначено Почесною грамотою Національного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді за високу результативність досліджень. У 2001 році вони взяли участь у Всеукраїнському конкурсі на краще учнівське лісництво, де здобули ІІІ місце і були нагороджені Почесною грамотою Міністерства освіти і науки. Також учнівське лісництво було відзначено Подякою журі Міжнародного конкурсу «Збережемо птахів, збережемо дерева, збережемо життя», а у 2010 році вони прийняли участь у Всеукраїнському конкурсі "Людина і ліс", де написаний ними твір на задану тематику був відзначений Грамотою. У 2014 році  юні лісівники були нагороджені Грамотою за зайняте І-ше місце у Всеукраїнському конкурсі "Ліси для нащадків". 
Вагоме місце у діяльності учнівського лісництва належить і науково-дослідницьким роботам з лісового господарства на конкурси-захисти МАН. 
Конкурсні роботи у виконанні Анни Кирильчук, Олени Затули, Юлії Колдобської, Валерії Даневич та ін. були високо оцінені під час проведення міського й обласного етапів. Призами відзначені також учні початкової  та середньої школи. 
Щорічно весною у школі проводиться акція «Майбутнє лісу в твоїх руках» у якій вихованці учнівського лісництва приймають найактивнішу участь, висаджуючи в лісі саджанці сосни звичайної, дуба черещатого, ялини, а в літню пору проводять догляд за насадженнями. Навесні 2015 року учні висадили на території школи 150 ялин, 15 берізок, більше 20 лип для створення «зеленого класу», в якому будуть проводитися уроки природознавства, біології, географії, екскурсії для молодших школярів.
Тісна співпраця поєднує школу і з Національним ЛТУ України, завдяки чому багато її колишніх учнів були членами Малої лісової академії , яка функціонує при цьому університеті, що в м. Львові. Вихованка учнівського лісництва Анна Кирильчук, як член Малої лісової академії захистила свою науково-дослідницьку роботу «Видовий склад лісоутворювачів, супутних кущів і дерев околиць м. Шепетівка» на кафедрі ботаніки, деревинознавства та недеревних ресурсів лісу НЛТУ України і за результатами захисту вступила до ВНЗ. Успішно закінчивши цей заклад, Анна Олександрівна працює тепер інженером лісових культур в ДП «Шепетівське лісове господарство». 
Здобула професію лісівника і Дана Войцехівська, яка  реалізувала себе як менеджер по збуту лісової продукції, а Оксана Пономарьова, після закінчення університету, залишилася в ньому працювати. Загалом, більше 20 випускників школи присвятили себе лісогосподарському виробництву і поповнили лави робітників та інженерно-технічного персоналу ДП «Шепетівське лісове господарство».
Педагоги ЗОШ № 8 міста Шепетівки та їх сподвижники намагаються працювати з вихованцями учнівського лісництва так, щоб вони дивилися на світ добрими очима, любили і вміли берегти природу, бо вважають, що лише тоді, коли їх вихованці змужніють та прозріють розумом і серцем, коли їх екологічні переконання суттєво відіб’ються на світоглядних позиціях, вони зможуть жити в гармонії з природою, спонукаючи до злагодженої взаємодії з нею весь оточуючий соціум, а через нього і суспільство.