Буртинське учнівське лісництво Полонського району було створено в 1969 році на угіддях Полонського лісництва за ініціативою дирекцій Буртинської середньої школи та Шепетівського держлісгоспу. 
Першим керівником і наставником у юних лісівників стали лісничий Полонського лісництва Казимир Васильович Беркута та вчитель біології Леонід Федорович Присяжнюк. Учнівський колектив шкільного лісництва був сформований з 18 учнів 7-10 класів, за якими було закріплено 4 га лісу.
Основною метою його діяльності стало поглиблення в буртинських учнів знань про ліс, активна участь їх у лісогосподарських роботах і виховання почуття любові й бережливого ставлення до природи рідного краю, котра з кожним роком все більше й більше потребувала раціонального підходу до використання її ресурсів, а також обов’язкового відновлення місцевих лісових багатств та їх охорони.
В 1970 році юні лісівники та їх наставники активно включились у третій тур республіканської природоохоронної естафети «На краще внутрішнє і зовнішнє озеленення загальноосвітніх шкіл». Навесні й восени вихованці учнівського лісництва висадили 350 фруктових і декоративних дерев, 178 кущів, заклали парк та квітники  біля братської могили радянських воїнів, які загинули, визволяючи село Буртин від німецько-фашистських окупантів у роки Великої вітчизняної війни 1941-1945 рр. під час другої світової війни. 
Їх плідна праця не залишалась непоміченою - в 1971 році за активну участь в цій естафеті та досягнуті успіхи в роботі по охороні і збагаченню природи Буртинське учнівське лісництво було нагороджене Почесною грамотою Міністерства освіти Української РСР та Центрального Комітету Ленінської Комуністичної Спілки Молоді України. 
Починаючи з 1971 року юні лісівники були активними учасниками природоохоронної трудової акції «Зеленбуд» піонерської мічурінської п’ятирічки (1971-1975 рр.) і плідно працювали над озелененням свого села й шляхів. Учасники цієї трудової дитячої зеленої естафети також створили колекційну ділянку квітів на шкільній навчально-дослідній ділянці, старанно вирощували сіянці лісових культур у лісовому розсаднику Полонського лісництва. 
За активну участь школярів в обласному громадському огляді та виконанні заходів по охороні й раціональному використанню природних  ресурсів області Буртинська середня школа була двічі нагороджена Грамотою виконкому Хмельницької обласної  Ради народних депутатів (в 1977 р. та в 1978 р.). 
За підсумками  обласного конкурсу на краще шкільне лісництво та результатами роботи колективу юних лісівників у 1976 році Буртинське шкільне лісництво (лісничий - учень 8 класу Сергій Білявський) було визнано одним із кращих учнівських лісництв Хмельниччини. 
В 1975 році  учнівське  лісництво  очолила вчитель біології Галина Дмитрівна Мамчур, під керівництвом якої юні лісівники проводили дослідницьку роботу, пошук і виявлення рідкісних та зникаючих видів рослин.
В кварталі 67, ділянці 20 на площі розселення 0,2 га ними було виявлено і взято під охорону азалію понтійську (рододендрон жовтий) - декоративний кущ. Ця реліктова рослина - представник третинної флори, що існувала близько 25 мільйонів років тому. Незабаром у державному лісовому заказнику «Полонський» азалію понтійську було паспортизовано (паспорт № 78/117) і згідно з  рішенням виконкому Хмельницької обласної Ради депутатів трудящих від 15.05.1975 року № 132 взято під охорону як пам’ятку  природи місцевого значення.
Також до лісових пам’яток природи віднесено дуб черешчатий, який становить генетичний резерват високопродуктивного дубового насадження віком 85 років. Основні його насадження у кварталі 64, ділянці 12. Згодом було видано паспорт № 256 на пам’ятку природи місцевого значення «Дуб черешчатий» та взято об’єкт під охорону, згідно з рішенням виконкому Хмельницької обласної Ради народних депутатів від 15.10.1996 року № 225.  
Юні лісівники були активними учасниками тематичних презентацій діяльності учнівських лісництв під час щорічних обласних профільних виставок. Ними були виготовлені колекції «Насіння деревних та кущових порід Полонського лісництва», «Зрізи деревних та кущових порід Полонського лісництва», «Отруйні рослини нашої місцевості» тощо. 
7 червня 1983 року на базі Красилівського лісництва відбувся перший обласний зліт юних лісівників Хмельниччини в якому взяли активну участь члени делегації Буртинського шкільного лісництва, де успішно презентували здобутки своєї практичної діяльності.
У квітні 1990 року керівник шкільного лісництва Галина Дмитрівна Мамчур була нагороджена Почесною грамотою Хмельницького обласного управління народної освіти за активну участь в організації обласної виставки кращих робіт  трудових об’єднань школярів, гуртків юннатів, юнацьких секцій Товариства охорони природи за 1989 рік, а учень 7 класу Сергій Поварнін - нагороджений путівкою в республіканський оздоровчий табір «Молода гвардія». 
В 1995 році  управління освіти Хмельницького облвиконкому нагородило Почесною грамотою Галину Дмитрівну Проценко за досягнуті успіхи в екологічному вихованні учнівської молоді та з нагоди 70-річчя юннатівського руху в Україні. 
З 1996 року  по 2000 рік лісничим Полонського лісництва був Микола Іванович Мангушев, а з липня 2000 року лісничим став Олег Вікторович Будник, які опікувались юними лісівниками.
В 2004-2005 навчальному році керівником шкільного лісництва був вчитель географії Дмитро Францович Санкевич. Включившись у Всеукраїнську акцію «Ліси для нащадків», у квітні 2004 року юні лісівники висадили під його керівництвом 16 тисяч саджанців сосни і ялини на площі 2 га та провели догляд за молодими саджанцями на площі 4 га. 
Протягом навчального року вихованці шкільного лісництва проводили дослідницьку роботу в державному лісовому заказнику «Полонський», де вивчали цінні деревні породи і рідкісні рослини з метою їх охорони та збереження. 
За її результатами юний лісівник шкільного лісництва, учень 8 класу Василь Проценко виступив з науково-дослідницькою роботою «Рідкісні рослини державного лісового заказника «Полонський» на обласному конкурсі-захисті науково-дослідницьких робіт і виборов почесне ІІІ місце.
У 2010 році за активною допомогою лісничого Полонського лісництва Олега Вікторовича Будника та майстра лісу Романа Мар’яновича  Москви на пришкільній території нового приміщення Буртинської ЗОШ І-ІІІ ступенів учні з учителями заклали дендропарк, в якому було висаджено 11 саджанців туї, 365 - спіреї, 15 - ялівця козацького, 350 - ялини звичайної на живопліт та 20 - туйовика японського. 
Взявши участь у Всеукраїнському конкурсі на краще озеленення шкільної та власної садиби «Красу і затишок - рідній оселі», вони висадили ще 190 плодових дерев і кущів, 520 саджанців каштанів, сосни, ялини, калини, смородини, малини.
У 2011 - 2013 роках буртинські школярі були активними учасниками  і призерами Всеукраїнського еколого-натуралістичного походу «Біощит», в рамках якого провели освітлення, огородження та інвентаризацію 15 мурашників і санітарні роботи по очищенню реміз у 18-19 кварталах Полонського лісництва.
Під час природоохоронних заходів «Біощита» в лісі юні лісівники покращили умови існування корисних мурашок, відновили 8 зруйнованих огорож мурашників, огородили 10 нових мурашників, провели санітарні роботи в ремізах 18 -19 кварталів та взяли під свій контроль стан мурашників у зоні масового відпочинку жителів села Буртин.
В 2011 році  Хмельницький ОЕНЦУМ нагородив вчителя біології Галину Дмитрівну Проценко Грамотою за високий рівень організації нею дитячої дослідницької роботи під час проведення заходів Всеукраїнського еколого-натуралістичного походу «Біощит» та вагомий внесок у справу екологічної освіти і виховання учнівської молоді та формування екологічної культури підростаючого покоління.
В 2012 році буртинські юні природолюби взяли участь в обласному конкурсі «Гриби Хмельниччини», за підсумками якого вихованки шкільного гуртка «Юні екологи» Руслана Микиташ, Віта Лівандовська та Віка Блонська стали переможцями і були нагороджені  грамотами Хмельницького ОЕНЦУМ, а результати їх природничо-краєзнавчої роботи ввійшли поіменно в навчальний посібник «Гриби Хмельниччини».
В 2012 році з ініціативи випускників школи започатковано посадки фруктових дерев і уже 1 вересня 2015 року в шкільному саду росло 22 яблуні, висаджені випускниками.
У вересні 2013 року одинадцятикласниця Руслана Микиташ була відзначена Подякою Хмельницького ОЕНЦУМ за змістовність і творчий підхід до виконання творчої науково-дослідницької роботи, представленої нею на обласній дитячій науково-практичній конференції з питань виконання школярами дослідницьких робіт під керівництвом науковців і провідних фахівців у галузі лісового господарства. Того ж року з індивідуальною роботою «Ареал поширення вищих спорових рослин відділу Папоротеподібні в Полонському лісництві» вона стала переможцем І туру районного етапу та призером обласного етапу(ІІ місце) конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт Малої академії наук.
Науковий керівник Руслани Галина Дмитрівна Проценко була нагороджена Грамотою Хмельницького ОЕНЦУМ за сумлінну працю та вагомий особистий внесок в організацію наукової дослідницько-експериментальної роботи учнів у галузі природознавчих наук під керівництвом науковців та висококваліфікованих фахівців народного господарства.
Важливе місце в організації праці буртинських школярів посідають лісогосподарські роботи під керівництвом лісівників-наставників. Щорічно ними проводяться значні роботи з очищення лісу на площі в 10 га, догляду за розсадником на площі 1,8 га. Також вони щорічно беруть активну участь у заходах Дня довкілля, а протягом літа - разом з батьками проводять збір лікарських рослин.
Кожної весни в шкільній майстерні юними природоохоронцями виготовляється до 40 шпаківень, які вони розвішують на деревах. Під час підготовки й проведення свята «День зустрічі птахів» у 2014-2015 навчальному році ними було виготовлено і розвішано у лісі 265 шпаківень.
В історії діяльності учнівського лісництва Буртинської загальноосвітньої школи  І-ІІІ ступенів були періоди злетів і падінь, іноді траплялись об’єктивні обставини, які не сприяли юним лісівникам та їх наставникам у досягненні нових успіхів лісогосподарської праці. 
Новим етапом діяльності учнівського лісництва на базі Полонського лісництва став  договір про співпрацю, укладений з 1 вересня 2015 року між школою і  ДП «Шепетівський  лісгосп». 
Тепер керівниками шкільного учнівського лісництва є учитель біології  Галина Дмитрівна Проценко та  лісничий Полонського лісництва  Олег Вікторович Будник. До складу лісництва входять 34 учні 6-11 класів, об’єднані у дві ланки: ланку охорони диких звірів та ланку збору лікарських рослин і ягід.
На загальних зборах лісничим учнівського лісництва було обрано  учня 11 класу Максима Главацького, а техніками-лісівниками - Андрія Мазярського (10клас) та Романа Мазярського (9 клас).
Дирекція ДП «Шепетівський  лісгосп» закріпила за учнівським лісництвом 34-35 квартали Полонського лісництва на площі 107 гектарів. В 34 кварталі закріплено 0,01 га лісового розсадника, де проводяться роботи по догляду за посівами ялини звичайної, дуба червоного, сосни звичайної.
  В жовтні 2015 року вихованці учнівського лісництва брали активну участь в операціях «Жолудь» та «Мурашка», під час яких ними було огороджено 5 мурашників в 34 кварталі та зібрано 100 кг. жолудів.
 Напередодні цих заходів, у вересні цього ж року, вони долучались до ІХ Всеукраїнського зльоту учнівських лісництв, відвідали зразкове учнівське лісництво «Пліщинське» Шепетівського району, де з цікавістю знайомились з досвідом роботи юних пліщинських лісівників та їх наставника, вчителя хімії, відомого педагога-новатора Миколи Андрійовича Зведенюка.
Особливу турботу щодо матеріального забезпечення діяльності Буртинського учнівського лісництва і його вихованців проявляють директор ДП «Шепетівський лісгосп» Володимир Михайлович Сасюк та його підлеглі.
Дбайливим наставником для юних лісогосподарів під час виконання робіт у лісовому розсаднику став лісівник Ігор Миколайович Райковський, який завжди проводить їм інструктажі з безпеки праці, розповідає про особливості догляду за саджанцями ялини звичайної, дуба червоного, сосни звичайної. На заняттях гуртка юних лісівників-дендрологів гуртківців – старшокласників та учнів середніх класів  наставники ознайомлюють з правилами безпечної поведінки в лісі.
Юні лісівники з повагою ставляться до своїх старших наставників- лісівників Полонського лісництва, щорічно й щиро вітаючи їх з професійним святом - Днем працівників лісу. 
Сьогодні особливу увагу в учнівському лісництві приділяють збереженню юними лісівниками трудових традицій попередніх поколінь і проведенню його вихованцями природоохоронних заходів та дослідницької роботи по вивченню рідкісних і зникаючих рослин Полонського лісництва та рідного краю.