У 1998 році Міністерство освіти України, Український державний еколого-натуралістичний центр учнівської молоді оголосили конкурс «Збережемо місцеві природно-історичні святині», згідно з підсумками якого Пліщинська ЗОШ І – ІІІ ст. була нагороджена Почесною грамотою організаторів конкурсу.
Працюючи на екологічній стежині юні природолюби еколого-натуралістичного гуртка вивчали не тільки флору, рослинність і тваринний світ, але й історію своєї місцевості. Взявши участь у Всеукраїнському конкурсі «Мій рідний край, моя земля», вони ввійшли до складу його переможців і 12.01.1999 року отримали Грамоту Міністерства освіти України та Українського державного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді.
Врожайним для юних дослідників був 2009 рік. Взявши участь у Всеукраїнському конкурсі наукових робіт в галузі лісового господарства, котрий проводило Державне агентство лісових ресурсів України, вони виграли його і вибороли право на участь у VІ Московському Міжнародному лісовому конкурсі. На конкурс, де були представлені 20 робіт із різних держав світу, були відряджені випускник школи Олександр Мнюх та десятикласниця Оксана Пісна. Делегація України презентувала роботу на тему «Біоекологічні особливості і якісні характеристики клена-явора форми «пташине око», сформованого на кордоні ареалу в Україні»».
Нелегко було боротися сільським школярам із студентами університетів Кореї, Куби, Японії, Аргентини, Німеччини, Китаю та інших розвинутих держав світу. Проте юним пліщинським лісівникам вдалося гідно презентувати на цьому конкурсі Україну, адже вони вибороли ІІІ призове місце і отримали при цьому ще й Дипломи лауреатів.
Після їх повернення з Міжнародного конкурсу переможцями, в координаційної ради учнівського лісництва виникло бажання розширити науково-дослідницьку базу для навчання, розвитку і становлення юних лісівників. Так, за сприяння директора ДП «Шепетівський лісгосп», Відмінника лісового господарства України Володимира Михайловича Сасюка, під керівництвом лісничого Кам’янківського лісництва, Відмінника лісового господарства Юрія Володимировича Мартинюка та його помічника Михайла Вікторовича Савчука, було закладено дендропарк на території колишнього панського саду площею 2,5 га.
В шкільному дендропарку зростає тепер близько 1500 дерев та кущів 83 видів. Більшість із них це ендемічні та реліктові рослини.
Дендропарк знаходиться в процесі становлення, проте до його складу входять ділянки голонасінних, плодового саду, липова та акацієва алеї, кам’яниста гірка, колекційна ділянка, на якій зростають 15 видів кленів-яворів, також створено селекційну ділянку. Із голонасінних на території дендропарку можна побачити гінкго дволопатеве, коніку, сосну кедрову сибірську, ялицю білу, різні види туй та ялівців.
Для покращення вигляду території дендропарку, юні лісівники, за допомогою керівників базового лісогосподарського підприємства, заклали ще й розарій та розмістили в агітаційні щити і аншлаги, альтанки, побудували арку. Дендропарк повністю огороджений. Наочна агітація, розміщена в ньому, сприяє залученню до роботи в учнівському лісництві молодших школярів.
В плані роботи учнівського лісництва - організаційна робота, виробнича, навчальна діяльність, науково-дослідницька, виховна, культурно-масова робота, відпочинок. Члени учнівського лісництва вивчають основи ведення лісового господарства, дендрологію, деревинознавство, лісову типологію, фітопатологію, ентомологію, лісонасінну справу, знайомляться з особливостями ведення лісового господарства в інших регіонах нашої держави.
Вихованці учнівського лісництва садять ліс, доглядають за насадженнями, прибирають ліс від захаращень, озеленюють береги річок та ставків, вивчають фізико-географічні умови району дослідження, ґрунти, рослинність та флору, тваринний світ, розселюють мурашники, виготовляють годівнички та шпаківні.
Вивчають вони й інноваційні технології ведення лісового господарства. Так, на базі нашого учнівського лісництва впроваджено у виробництво вирощування сіянців із закритою кореневою системою. Ознайомлюються також і з недеревними ресурсами лісу.
Важливою базою для проведення дослідницької роботи залишається заповідне урочище «Адамове Займисько», оскільки на його території зростають дуже цінні види рослин, догляд та охорону яких здійснюють пліщинські школярі. За допомогою науковців юним дослідникам вдалося досконало вивчити біоекологічні особливості перстача білого, первоцвіту весняного, дзвоників персиколистих, анемони жовтецевої та цілого ряду трав’янистих рослин.