< Попередня новина

З «позитивом» – у мисливські мандри
5.11.2021 16:30 - давність новини: 2 р.
Категорія: Загальні новини
Автор:  Володимир Нитка

 
На Шепетівщині полювання на копитних тварин та хутрових звірів розпочнеться з 6 листопада. Найзавзятіші мисливці уже почали чистити зброю і виїжджати на угіддя, щоб заздалегідь придивитись і підготуватися до відкриття сезону полювання на хутрового звіра та парнокопитних. Адже добування дичини розпочнеться найближчими вихідними, за годину до сходу сонця 6 листопада.

А що лісові угіддя Шепетівщини багаті на дари природи і дичину, то вони у цю погідну осінню пору уже традиційно приваблюють численних любителів добути серйозного трофея, «під димок» мисливської зброї. Як прокоментував особливості цьогорічного сезону полювання мисливствознавець ДП «Шепетівський лісгосп» Вадим Ситарук, згідно наказу директора ДП «Шепетівський лісгосп» В.М.Сасюка (№119, від 7 червня 2021 р.) «Про проведення полювання в мисливських угіддях ДП “Шепетівське лісове господарство” в мисливський сезон 2021/2022 років» відповідно до Закону України “Про мисливське господарство та полювання” установлено відповідні строки полювання на хутрових та копитних тварин.

Так, у мисливських угіддях держлісгоспу колективне та облавне полювання на диких парнокопитних тварин триватиме до 26 грудня включно. На самців кабана та його молодняк, здатний до самостійного існування – по 30 січня 2022 року включно. На зайця-русака, лисицю, єнотоподібного собаку, а також на бобра – по 30 січня 2022 року включно. Цим же наказом встановлено, що днями полювання при колективному та облавному полюванні є субота та неділя; на хутрових – теж субота та неділя. Обмежень для відстрілу вовків, лисиць та єнотоподібної собаки не існує, а от зайця за відстрільною карткою кожен мисливець може добути не більше одного на день. У держлісгоспі є в наявності ліцензії на козулю та кабана. – Шановні мисливці, не забудьте і про відповідні документи. Вирушаючи на полювання треба мати при собі державне посвідчення мисливця, контрольну картку обліку добутої дичини та порушень правил полювання, дозвіл на відстріл тварин (ліцензія або відстрільна картка) та дозвіл на носіння і зберігання зброї, при наявності мисливської собаки – паспорт на мисливську собаку, – зауважує головний мисливствознавець ДП «Шепетівський лісгосп» Вадим Ситарук. –

Також хочу нагадати, що зазначені документи мисливець зобов’язаний мати під час здійснення полювання, транспортування або перенесення продукції полювання і пред’являти їх на вимогу осіб, уповноважених здійснювати контроль у галузі мисливського господарства та полювання. Отже, щоб встигнути підготуватися до полювання, звертаємося до всіх мисливців області з проханням – перевірте свої документи, переконайтеся, що вони чинні, обміняйте завчасно щорічну контрольну картку. При придбанні відстрільної картки мисливців ознайомлять із заборонами щодо полювання в певних мисливських угіддях і 200-метрові зоні навколо них, а саме розташуванням відтворювальних ділянок, об’єктів природно-заповідного фонду та ін.

Також ДП «Шепетівське лісове господарство» попереджає мисливців щодо недопущення порушень встановлених правил полювання. До порушників правил полювання застосовуватимуться відповідні міри впливу, визначені чинним законодавством України. Впродовж сезону полювання в мисливських угіддях діятимуть рейдові бригади по здійсненню контролю за дотриманням мисливцями правил полювання. До речі, ще з початку відкриття сезону на пернатих працівниками єгерської служби, державної лісової охорони та груп оперативного реагування у мисливських угіддях області ведеться посилена охорона. Не зайве й нагадати мисливцям, що суттєво підвищено розміри відшкодування збитків, нанесених мисливському господарству. Зокрема, незаконне полювання на зайця-русака обійдеться мінімум у 8 тисяч гривень, на козулю – 32 тисячі, кабана – 40 тисяч гривень. Додатково буде нараховано штраф за незаконне полювання, яке становить до 1020 гривень.

Варто пам’ятати й про небезпеку мисливської зброї. Відповідальність за її технічний стан несе її власник. Умовою безпечного користування мисливською зброєю є чітке виконання правил користування нею і сувора дисципліна всіх мисливців під час полювання. Не допускається виїзд мисливців і перебування їх на полюванні з несправною і незареєстрованою зброєю, а також у нетверезому стані.

Ну і, звісно ж, під час добування трофею не слід забувати про мисливську етику, згідно якої мисливець повинен піклуватися про рідну природу, охороняти її для майбутніх поколінь. Він повинен пам’ятати і враховувати специфіку лісового господарства, знаходити взаєморозуміння з лісівниками, поважати їхню роботу, захищати державну власність. Поведінка мисливця має формувати позитивну думку у суспільстві. Найбільше задоволення мисливця має бути від спілкування з природою. Тож, ні пуху, ні пера вам, шановні мисливці. Удачі на мисливських стежках! 

Поширити новину